Salony kosmetyczne oraz kliniki odnowy biologicznej składają coraz bogatszą ofertę skutecznych zabiegów na twarz. Dzięki szybkiemu rozwojowi zaawansowanych technologii zabiegi są coraz bezpieczniejsze i przynoszą zaskakujące efekty.
Zabiegi na twarz sprawiają, że cera na dłużej zachowuje młodość, jest bardziej sprężysta i nawilżona. Lista takich procedur jest bardzo rozbudowana. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zabiegi na twarz u kosmetyczki niwelują każdy rodzaj niedoskonałości skórnych.
Niektóre czynności pielęgnacyjne można wykonać w domu, ale są takie, które należy przeprowadzić profesjonalnie. Kosmetolog ma szeroką wiedzę na temat pielęgnacji cery w każdym wieku i każdego rodzaju. Posiada kompetencje do wykonywania rozmaitych zabiegów dopasowanych do indywidualnych potrzeb.
Zaleca się odwiedzać kosmetyczkę minimum dwa razy w roku – z początkiem wiosny, gdy skóra potrzebuje regeneracji po zimie i wczesną jesienią, gdy cera domaga się oczyszczenia i odżywienia po lecie. Zabiegi kosmetyczne na twarz są doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Poza nimi należy jednak regularnie dbać o skórę. Łagodna pielęgnacja powinna uwzględniać stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, które wydłużają działanie zabiegów kosmetycznych.
Niejednokrotnie jednym z wymogów po wykonaniu procedury jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym. W tym celu zaleca się nakładać kremy z filtrem UV oraz UVB. Po zabiegach oczyszczania poleca się stosować kremy łagodzące. Niektóre z nich mają działanie odbudowujące i przyspieszające regenerację naskórka. Warto wybrać kosmetyki z właściwościami hipoalergicznymi dostosowane do cery wrażliwej i wymagającej.
Zabiegi oczyszczające twarz
Oczyszczanie jest niezbędne, aby skóra zachowała gładkość i zdrowy wygląd, dlatego zabieg oczyszczania twarzy jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych. Mimo że oferta wielu salonów zawiera oczyszczanie manualne, jest na nie coraz mniejsze zapotrzebowanie. Klienci wybierają zwykle mikrodermabrazję oraz peelingi kawitacyjne i wodorowe. Nie ma w tym nic zaskakującego – te nowoczesne techniki złuszczania naskórka znacznie poprawiają funkcjonowanie skóry. Zabiegi oczyszczające na twarz oparte na mikrodermabrazji wykorzystują właściwości niektórych surowców. Metoda diamentowa polega na ścieraniu naskórka za pomocą specjalnych głowic, które pokryte są naturalnymi lub syntetycznymi diamentami. Technika korundowa polega natomiast na oczyszczaniu skóry kryształkami korundu, inaczej tlenku glinu. Jeżeli klient ma obawy przed stosowaniem mocniejszych drobinek do peelingu, może zdecydować się na mikrodermabrazję wykorzystującą tlen i sól fizjologiczną.
Warto wiedzieć: Peeling do twarzy – jaki wybrać?
Zabiegi nawilżające na twarz polecane są wszystkim kobietom niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Zazwyczaj są one wieloetapowe i rozpoczynają się od głębokiego peelingu skóry, który ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w maskach i ampułkach. Jednym z zabiegów jest poprawiająca ukrwienie skóry, spłycająca zmarszczki i lecząca trądzik sonoforeza. Kosmetyczka za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe wprowadza w głąb skóry rozmaite substancje. Fale te powodują lekkie nagrzewanie skóry, pobudzając krążenie krwi i produkcję kolagenu. Najlepsze efekty tego zabiegu uzyskuje się w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym.
Zalecanym zabiegiem kosmetycznym po 30 roku życia jest także jonoforeza. W odróżnieniu od masażu ultradźwiękowego wykorzystuje się tu niewielkie natężenie prądu galwanicznego. Czynność jest bezbolesna, a efekty zdumiewające – zwiększona produkcja kwasu hialuronowego, elastyny oraz kolagenu.
Warto wiedzieć: Skóra odwodniona – jak o nią zadbać? Jak ją pielęgnować?
Zabiegi laserowe na twarz polecane są głównie kobietom dojrzałym. Mają one działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Są doskonałą alternatywą dla metod wymagających interwencji skalpela. Światło lasera jest w pełni bezpieczne i niezwykle skuteczne. Laserowe zabiegi, inaczej resurfacing, polegają na delikatnym uszkodzeniu naskórka i pobudzeniu go do wzmożonej produkcji kolagenu. Nie są widoczne gołym okiem – to mikrouszkodzenia, które bardzo szybko się goją. Dzięki nowoczesnym technologiom czynności takie są bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji. Jedyne możliwe powikłania to delikatne zaczerwienienie skóry lub obrzęk. Mniej więcej po tygodniu od zabiegu cera staje się bardziej sprężysta, a mniejsze zmarszczki są wygładzone. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii kilku zabiegów.